|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Style: | Dome Camera |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Model | BA-ND18AC80 |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.5" 8MP IMX274 CMOS |
| Effective Pixels | 3864 (H) × 2202 (V) approx. 8.51M pixels |
| Electronic Shutter | AUTO, 1/25s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | [email protected](AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| Other | AGC, 2/3 DNR, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Flip, Roate, RIO, HLC, BLC, OSD overlay |
| Encode | |
| Embedded Solution | Hi3516A |
| Video Standard | H.265+ / H.265/H.264 |
| Video Resolution | MainStream:15fps@8MP(3840x2160), 30fps@3072x2048/5MP(2592x1520)/3MP/1080P/720P |
| Sub stream: 720x480/VGA(640x480)/360P/QVGA@30fps | |
| Video Bitrates | 512Kbps - 12Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a |
| IR Led | |
| IR Led | 18PCS SMD IR Leds |
| IR Distance | 20-25M |
| Lens | |
| Focal length | 3.6mm lens |
| Optional Function | |
| POE, Audio, Alarm In/Out, SD card, etc. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/NFS/SMTP/DHCP/NTP/RTMP, etc. |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox (32bit ESR) |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 17.06 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps, POE optional |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5 W |
| Operating Temp. | -30ºC-(+60)ºC, 10%-90%RH |



