Security Surveillance 6m IP PTZ Waterproof Mini Network Dome CCTV Camera
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Style: | Pan/Tilt |
Gold Member Since 2018
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
4f, Building F, Hcd Science and Technology Industrial Park, Hai Hui Road, Baoan Center ...
International Commercial Terms(Incoterms)
FOB, CIF, EXW, Others
Terms of Payment
LC, T/T, PayPal, Western Union
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- BA-NP4AB60-5X
- Type
- IP Camera
- Sensor
- CMOS
- HDMI Format
- 1080P
- Horizontal Resolution
- 6MP
- Kind
- 5X
- Certification
- CE, FCC, RoHS, EMI/EMC, ISO9001: 2000
- Feature
- High Definition, Mini Size, Vandal-proof, Auto BLC
- Effective Distance
- ≧30m
- Sensor Size
- 1/2.8"
- Remote Control
- With Remote Control
- Ai Functions
- Human Body & Vehicle Detection
- Basic Features
- D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Flip, Mirro
- IR Distance
- 20-40m
- PTZ
- Zoom 5X
- Transport Package
- Neutral Packing
- Specification
- Carton
- Trademark
- Banovision or OEM
- Origin
- China
- HS Code
- 8525801390
- Production Capacity
- 30000PCS/Month
Product Description

Features
• 1/2.8" Sony IMX335CMOS sensor
• Full HD resolution 3072X2048
• Ultra low illumination 0.01Lux
• Day/Night (ICR), AWB, BLC, 2D/3D-DNR, IR-CUT
• D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Flip, Mirror
• RTSP and Onvif 2.6 compatible
• H.265/H.264 dual-stream media server
• Easy-to-use P2P Cloud service
• Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
• Optional customization Lens/Audio/POE, etc.
• Vandal proof, IP65
• 4pcs array IR and warm-light Led/ 40 m (IR), 30 m (warm light)
• Motorized lens 2.7-13.5mm
Specification
• Full HD resolution 3072X2048
• Ultra low illumination 0.01Lux
• Day/Night (ICR), AWB, BLC, 2D/3D-DNR, IR-CUT
• D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Flip, Mirror
• RTSP and Onvif 2.6 compatible
• H.265/H.264 dual-stream media server
• Easy-to-use P2P Cloud service
• Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
• Optional customization Lens/Audio/POE, etc.
• Vandal proof, IP65
• 4pcs array IR and warm-light Led/ 40 m (IR), 30 m (warm light)
• Motorized lens 2.7-13.5mm
| Model | BA-NP2AB60-5X |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.8" Sony IMX335CMOS |
| Effective Pixels | 3072(H)*2048(V) |
| Electronic Shutter | AUTO |
| Min. Illumination | [email protected](AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| BLC / HLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Motion Detection, Human Body & Vehicle Detection, Privacy Mask,Flip, Mirror |
| Encode | |
| Embedded Solution | SSC30KQ+IMX335 |
| Video Standard | H.264/H.265 |
| Video Resolution | Main stream: 25fps@6MP(3072*2048) 25fps@5MP(2592*1944), 1080P@20fps, 720P@30fps |
| Sub stream: VGA@ 360P/CIF@20fps, etc. | |
| Video Bitrates | 500Kbps - 6Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a |
| IR Led | |
| IR Led | 4pcs array IR and warm-light Led 40 m (IR), 30 m (warm light) |
| IR Distance | 20-40M |
| Lens | |
| Focal length | Motorized lens 2.7-13.5mm(5X) |
| Optional Function | |
| POE, Audio, etc. | |
| Network Services | |
| Protocol | RTSP/DHCP/NTP/DST/FTP/SMTP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox esr |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 2.6 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps, POE optional |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5 W |
| Operating Temp. | -30ºC-(+60)ºC, 10%-90%RH |
Our Service
OEM Service:
We offer OEM and ODM services for our clients.
Quality Warranty:
2 years for free repair. Whole life service for continue cooperating customers!
How to oder from us?
1) Please confirm the model numbers and quantities that you would like to purchase to our sales person,
or email to us.
2) We will send you a Proforma Invoice to specify net cost of mentioned goods and other relevant charges
once you confirm the order.
3) After you arrange the payment and send us your bank slip, we will put your order down to production,
and let you know the delivery date in 2 days.
4) When the goods are finished, we will send them by air express,or by sea or other available shipping method appointed by customers, and let you know the tracking number and estimated time of arrival.
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Banovision Network Camera
- 2MP-8MP Motorized Turret IP Camera
- Security Surveillance 6m IP PTZ Waterproof Mini Network Dome CCTV Camera
Related Categories
Hot Searches
More