|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Communication Mode: | Full-Duplex & Half-Duplex |
| Type: | Poe Switch |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | BN-PK0622M |
| POE Port | 1 to 6 support IEEE802.3AF/AT Standard |
| Output Power | 15.4W/30W IEEE802.3af/at |
| Power Pin | 1/2+,3/6- |
| Whole Power | ≤78W (52V 1.5A) |
| POE Protocol | IEEE 802.3af/IEEE 802.3at |
| POE Type | End-span |
| Power Distance | ≤250m |
| Network Standard | IEEE 802.3, IEEE802.3u,802.3x,802.3af/at |
| Network Medium | 10/100BASE-TX:5 class and above non shielded twisted pair |
| Data Distance | ≤250m |
| Switch Capability | 1.6Gbps |
| Forwarding Mode | Store and forward |
| Forwarding Rate | 10BASE-T:14880PPS/port |
| 100BASE-tx:14800pps/port | |
| MAC Address | MAC address table 1K |
| Port Function | Power priority mechanism, fast and forward, MAC automatic learning and aging |
| IEEE802.3X Full-duplex and mode and backpressure for Half-duplex mode | |
| LED Indicator | LINK/ACT.100Mbps;POE Status Indicator; Power indicator;Extender |
| Working Environment | Working temperature:-10°-- 55°C |
| Weight | 1kg |
| Size | 200mm*118mm*44mm(L*W*H) |




