|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Style: | Bullet Camera |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
• 1/2.8" Sony IMX415 CMOS sensor
| Model | BA-NW4A80 |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.8" Sony IMX415 CMOS |
| Effective Pixels | 3840(H)X2160(V) |
| Electronic Shutter | AUTO |
| Min. Illumination | [email protected](AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| BLC / HLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Motion Detection, Human Body Detection, Privacy Mask,Flip, Mirror |
| Encode | |
| Embedded Solution | MC328Q+IMX415 |
| Video Standard | H.264/H.265 |
| Video Resolution | Main stream: 20fps@8MP(3840*2160),25fps@5MP(2592x1944),25fps@4MP(2592x1520); 1080P@20fps, 720P@30fps |
| Sub stream: VGA@ 360P/CIF@20fps, etc. | |
| Video Bitrates | 500Kbps - 6Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a |
| IR Led | |
| IR Led | 4PCS Array IR Leds |
| IR Distance | 60-80M |
| Lens | |
| Focal length | 2.8-12mm Varifocal lens |
| Optional Function | |
| POE, Audio, etc. | |
| Network Services | |
| Protocol | RTSP/DHCP/NTP/DST/FTP/SMTP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox esr |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 2.6 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps, POE optional |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5 W |
| Operating Temp. | -30ºC-(+60)ºC, 10%-90%RH |