|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | 4X Motorized |
| Style: | Dome Camera |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
• 4-in-1 HDCVI / HDTVI/AHD / CVBS optional output
| Model | BA-HD24A20GM |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.9" 2.1 Mega pixels Sony CMOS |
| Chipset | IMX323 + NVP2440H |
| Effective Pixels | 1985(H)×1105 (V) |
| Video Resolution | 1080P@25/30fps |
| Electronic Shutter | AUTO, 1/25 - 1/50,000s |
| Min. Illumination | [email protected](AGC ON), 0Lux IR on |
| Video System | PAL/NTSC |
| Video Output | 1 channel, AHD/CVI/TVI/CVBS adjustable , OSD key |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/EXT |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | AWB/ATW/Indoor/Outdoor/Manual |
| AGC/BLC/HLC | Support |
| DNR | 2D 3D NR |
| OSD Menu | Multiple languages OSD menu control up the coaxial cable (UTC) |
| Other | Sens-up,Defog, Motion, Privacy Mask, Mirror, Flip |
| IR Led | |
| IR Led | 24pcs SMD Array IR Leds |
| IR Distance | 30‐40M |
| Lens | |
| Focal length | 2.8 - 12 mm motorized lens |
| General | |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 8 W |
| Operating Temp. | -20ºC-(+60)ºC, 10%-90%RH |





