|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Style: | Dome Camera |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | BA-HD18AH50H |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.8" 5 Mega pixels Sony CMOS |
| Chipset | FH8538M+IMX335 |
| Effective Pixels | 2592 (H) x 1944 (V) |
| Video Resolution | AHD/TVI 20 fps@2560×1936P, CVI 30 fps@2560×1440P, adjustable |
| Electronic Shutter | Auto, 1/50s~1/60,000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@(F1.2,AGC ON), 0 Lux with IR |
| Video System | PAL/NTSC |
| Video Output | 1 channel, HDCVI / HDTVI/AHD/CVBS optional |
| Video Switch | 2 bits switch |
| Day/Night | Ext / Color / B/W |
| White Balance | ATW/Manual |
| DNR | 2D NR |
| OSD Menu | Multiple languages OSD menu control up the coaxial cable (UTC) |
| IR Led | |
| IR Led | 18 pcs SMD Array IR Leds |
| IR Distance | 15-25 M |
| Lens | |
| Focal length | Fixed 3.6mm lens |
| General | |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 8 W |
| Operating Temp. | -20ºC-(+60)ºC, 10%-90%RH |




