|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Style: | Dome Camera |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | BA-HD18AC80 |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.8" 8 Mega pixels CMOS |
| Chipset | TP3818+IMX415 |
| Effective Pixels | 3840(H)×2160 (V) |
| Video Resolution | AHD/TVI/CVI 15fps@3840×2160P |
| Electronic Shutter | 1/50s~1/60,000s |
| Min. Illumination | 0.1Lux@(F1.2,AGC ON), 0 Lux with IR |
| Video System | PAL/NTSC |
| Video Output | 1 channel, HDCVI / HDTVI/AHD/CVBS optional |
| Video Switch | 2 bit switch |
| Day/Night | Auto(ICR) / Color / B/W |
| WDR | D-WDR |
| Smart IR Control | Support |
| AWB, AGC, BLC | Support |
| OSD Menu | Support, coaxial cable control via DVR directly (UTC) |
| IR Led | |
| IR Led | 18pcs SMD Array LEDs |
| IR Distance | 15-30m |
| Lens | |
| Focal length | 2.8-12mm VF lens |
| General | |
| Power Supply | DC12V±10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30°C~+60°C / Less than 95%RH |



